Spływy kajakowe po Tanwi, proszę o pomoc!

Spływy kajakowe po Tanwi, proszę o pomoc!

Hej, ostatnio mój znajomy zapraszał mnie na spływy kajakowe po Roztoczu. Nigdy jednak nie pływałem na kajaku i mam pewne obawy co do tego czy faktycznie dam sobie radę? Co wy o tym sądzicie?

yetisize

Posty: 5

 
Warto posiadać podstawowe umiejętności pływania podczas spływu kajakowego natomiast nie jest to konieczne. W razie wypadnięcia z kajaka masz naturalnie kamizelkę dzięki której nie utoniesz i poradzisz sobie na wodzie. Twoje obawy są więc mocno przesadzone.

graaażyna

Posty: 10

 
Spływy na Roztoczu organizowane są między innymi przez firmę: http://www.splywytanew.pl. Posiada ona mnóstwo kajaków do wypożyczenia a dodatkowo atmosfera na spływach jest bardzo przyjemna i właśnie tę firmę Ci polecam.

CzarnyBlant

Posty: 16

 
Wybór miejsca do spływu kajakowego jest niewątpliwie niesłychanie ważny. W szczególności jeśli to Twój pierwszy raz. W takiej sytuacji polecam Ci wybrać rzekę, która jest stosunkowo spokojna bowiem dzięki temu bez żadnego problemu poznasz wszystkie podstawowe techniki pływania. Potem stopniowo będziesz mógł przenosić się na trudniejsze spływy.

Black_Riot

Posty: 20

 
Nawet jeżeli na spływ kajakowy udasz się sam to z pewnością po chwili poznasz wiele interesujących osób. Bez problemu więc odnajdziesz się na spływie i być może nawet nawiążesz przyjaźnie na długi czas. Nie musisz się więc obawiać, że będziesz odosobniony i nie będziesz wiedział co robić.

Pendrzec

Posty: 21

 
Jeżeli na spływie po Tanwie będziesz pierwszy raz to wystarczy, że o tym powiesz a zostaniesz poinstruowany na temat wszystkich zasad i tego jak pływać.

sliwa404

Posty: 23

 
Nie musisz być silny fizycznie aby pływać na kajaku. Podczas spływu wiosła używasz tylko w pewnych momentach ponieważ sama woda pomaga Ci w tym aby płynąć. Jeżeli więc nie masz siły to po prostu nie wiosłujesz.

TomekK

Posty: 19