Grzejniki elektryczne

Grzejniki elektryczne

Jak oceniacie wydajność grzejników elektrycznych powiązanych z promieniowaniem podczerwonym? Infrapanele sprawdzają się w praktyce? Możecie ewentualnie podać przeciętne koszty ogrzewania na podstawie rozwiązań konkretnych producentów. Porównania bardzo mile widziane :)

labuh

Posty: 5

 
Nawet przy nieco większych kosztach ogrzewania podczerwienią nie masz tutaj praktycznie żadnych wydatków na serwis i to przez długie lata. Przy perspektywie długoterminowej generujesz zatem spore oszczędności eksploatacyjne.

szymon2626

Posty: 15

 
Dość długo szukałem efektywnego grzejnika elektrycznego, który emituje promieniowanie podczerwone. Okazało się, że najlepsza wydajność wynika z ustawienia emitera podczerwieni. Trzeba brać grzejnik z emiterem umieszczonym na zewnątrz. Oferta infrapanel.pl spełnia takie normy. U mnie średnio koszt ogrzewania m2, dzięki ich technologii wynosi niecałe 2 zł/msc – odnowiona kamienica.

alibastek

Posty: 15

 
Jak masz właściwe warunki termoizolacji na poziomie nieruchomości to panele na podczerwień wygenerują kilkadziesiąt procent oszczędności na ogrzewaniu. Nie trzeba się bać zużycia prądu przy właściwej regulacji urządzenia.

Czarek

Posty: 8

 
Nie liczy się do końca cena ogrzewania, ale też jego jakość i komfort dla użytkownika, a przy podczerwieni czujesz się idealnie. Promieniowanie jest całkowicie bezpieczne dla człowieka, do tego ekologiczne. Jeżeli starasz się o jakieś dotacje na ogrzewanie to IR jest doskonałym wyborem.

djramu

Posty: 15

 
Tak naprawdę grzejniki elektryczne na podczerwień charakteryzują się najwyższymi oszczędnościami eksploatacyjnymi, ale trzeba nauczyć się ich konfiguracji. Energia elektryczna ma niewielkie straty przy przekształcaniu się w ciepło. Do tego podczerwień świetnie akumuluje się w nieruchomości.

icee

Posty: 16

 
Teraz nowoczesne technologie ogrzewania na podczerwień charakteryzują się lepszą wydajnością od gazu. Do tego dochodzi znacznie niższy koszt wdrożenia podobnego ogrzewania, chociażby na poziomie domu jednorodzinnego. Dla mnie to jednak spora zaleta.

Muzyka24

Posty: 16

 
Odkąd mam grzejnik elektryczny na podczerwień to w ogóle nie odczuwam duszności i dziwnych stref zimna na poziomie nieruchomości. Dbam o właściwą eksploatację i koszty mam zbliżone do standardowych metod ogrzewania, czasami nawet niższe. Dlaczego? Przy niższej temperaturze grzejnika elektrycznego mam i tak świetną atmosferę w pomieszczeniach.

El2CzupakaBra

Posty: 16